Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu wieluńskiego w okręgach nr 1, 2, 3
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu wieluńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu wieluńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DZIUBA Krzysztof Jacek: pozycja 1 : 3,12% (3 852 głosów)
- MANIAK Aneta Maria: pozycja 2 : 3,12% (3 852 głosów)
- JASIŃSKI Sebastian Tomasz: pozycja 3 : 3,12% (3 852 głosów)
- PRZYBYLSKA Anna: pozycja 4 : 3,12% (3 852 głosów)
- SUJKA Marek Benedykt: pozycja 5 : 3,12% (3 852 głosów)
- WARSZAWSKA Aneta: pozycja 6 : 3,12% (3 852 głosów)
- JURDZIŃSKI Jakub Jan: pozycja 7 : 3,12% (3 852 głosów)
- KOWALCZYK Jadwiga: pozycja 8 : 3,12% (3 852 głosów)
- WRZEŚNIEWSKI Krzysztof Maciej: pozycja 9 : 3,12% (3 852 głosów)
- PAŁYGA Leszek Janusz: pozycja 10 : 3,12% (3 852 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BRYŚ Maciej Patrycjusz: pozycja 1 : 2,06% (2 544 głosów)
- RYCZYŃSKA Grażyna Marcjanna: pozycja 2 : 2,06% (2 544 głosów)
- OWCZAREK Mariusz Waldemar: pozycja 3 : 2,06% (2 544 głosów)
- SZANIEC Elżbieta: pozycja 4 : 2,06% (2 544 głosów)
- KAMIŃSKI Włodzimierz Krzysztof: pozycja 5 : 2,06% (2 544 głosów)
- JABŁONOWSKA-NAWROCKA Anna Izabela: pozycja 6 : 2,06% (2 544 głosów)
- DIRANI Krystyna: pozycja 7 : 2,06% (2 544 głosów)
- KOZIOŁ-MAJCHROWSKA Maria Alina: pozycja 8 : 2,06% (2 544 głosów)
- KĘDZIA Stanisław Florian: pozycja 9 : 2,06% (2 544 głosów)
- BARTOS Bartłomiej: pozycja 10 : 2,06% (2 544 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA WSPÓLNOTA ZIEMI WIELUŃSKIEJ:
- GRABOWSKI Robert: pozycja 1 : 1,64% (2 026 głosów)
- WOJCIESZAK Henryk Piotr: pozycja 2 : 1,64% (2 026 głosów)
- BROŻYNA Sylwester Jan: pozycja 3 : 1,64% (2 026 głosów)
- GMYREK Bogumiła: pozycja 4 : 1,64% (2 026 głosów)
- STRUGAŁA Aleksandra Ewelina: pozycja 5 : 1,64% (2 026 głosów)
- SAROWSKA Katarzyna Ewa: pozycja 6 : 1,64% (2 026 głosów)
- PANEK Szymon Kacper: pozycja 7 : 1,64% (2 026 głosów)
- FLORECKI Stefan Jan: pozycja 8 : 1,64% (2 026 głosów)
KOMITET WYBORCZY ŁĄCZY NAS WIELUŃ:
- ROZMARYNOWSKI Jarosław Władysław: pozycja 1 : 1,94% (2 397 głosów)
- KALIŃSKA Elżbieta: pozycja 2 : 1,94% (2 397 głosów)
- FREUS-GRZELAK Honorata Kamila: pozycja 3 : 1,94% (2 397 głosów)
- NOWAK Marlena: pozycja 4 : 1,94% (2 397 głosów)
- MAJCHROWSKA Honorata Agnieszka: pozycja 5 : 1,94% (2 397 głosów)
- DĄBROWSKI Andrzej Stefan: pozycja 6 : 1,94% (2 397 głosów)
- PAWELEC Leszek: pozycja 7 : 1,94% (2 397 głosów)
- PANEK Ewa: pozycja 8 : 1,94% (2 397 głosów)
- KOZŁOWSKI Rafał Roman: pozycja 9 : 1,94% (2 397 głosów)
- URBANIAK Radosław Paweł: pozycja 10 : 1,94% (2 397 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA WIELUŃSKA:
- CEGLARSKI Dariusz Józef: pozycja 1 : 1,56% (1 920 głosów)
- STĘPIEŃ Andrzej Antoni: pozycja 2 : 1,56% (1 920 głosów)
- CIUBORSKI Piotr Krzysztof: pozycja 3 : 1,56% (1 920 głosów)
- KOSTRZYCKI Jarosław Tadeusz: pozycja 4 : 1,56% (1 920 głosów)
- STAROŃSKI Jacek Waldemar: pozycja 5 : 1,56% (1 920 głosów)
- PORZEZIŃSKA-SZTYGLIC Grażyna Katarzyna: pozycja 6 : 1,56% (1 920 głosów)
- PAŁYGA Elżbieta Józefa: pozycja 7 : 1,56% (1 920 głosów)
- ZIĘBA Agnieszka Izabela: pozycja 8 : 1,56% (1 920 głosów)
- MAJNERT Barbara Julia: pozycja 9 : 1,56% (1 920 głosów)
- WIDERA Franciszek Józef: pozycja 10 : 1,56% (1 920 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu wieluńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DYBKA Łukasz Jarosław: pozycja 1 : 4,47% (3 431 głosów)
- JAŻDŻYK Andrzej: pozycja 2 : 4,47% (3 431 głosów)
- KAŁDOŃSKA Joanna Maria: pozycja 3 : 4,47% (3 431 głosów)
- MACIEJEWSKA Lila: pozycja 4 : 4,47% (3 431 głosów)
- CICHOSZ Beata Anna: pozycja 5 : 4,47% (3 431 głosów)
- WIERZBIŃSKI Dawid Jakub: pozycja 6 : 4,47% (3 431 głosów)
- FALIS Agnieszka Marta: pozycja 7 : 4,47% (3 431 głosów)
- RYCHLIK Piotr Tomasz: pozycja 8 : 4,47% (3 431 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- IDASIAK Karol Michał: pozycja 1 : 3,27% (2 515 głosów)
- PIEKARSKI Kamil Krzysztof: pozycja 2 : 3,27% (2 515 głosów)
- KĘDZIA Piotr: pozycja 3 : 3,27% (2 515 głosów)
- NICIEJEWSKA Agnieszka Maria: pozycja 4 : 3,27% (2 515 głosów)
- SUŁKOWSKA Aneta Katarzyna: pozycja 5 : 3,27% (2 515 głosów)
- MAŁYSKA Diana Marta: pozycja 6 : 3,27% (2 515 głosów)
- DZIUBA Ireneusz Stanisław: pozycja 7 : 3,27% (2 515 głosów)
- PAWLAK Piotr Paweł: pozycja 8 : 3,27% (2 515 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA WSPÓLNOTA ZIEMI WIELUŃSKIEJ:
- KIELER Marek Stanisław: pozycja 1 : 2,9% (2 225 głosów)
- WASIŃSKA Agnieszka Jadwiga: pozycja 2 : 2,9% (2 225 głosów)
- GROBELNY Damian Robert: pozycja 3 : 2,9% (2 225 głosów)
- KUŹNIK Agnieszka: pozycja 4 : 2,9% (2 225 głosów)
- ZIENTARA Joanna Danuta: pozycja 5 : 2,9% (2 225 głosów)
- PŁONKA Renata: pozycja 6 : 2,9% (2 225 głosów)
- GIDELSKI Łukasz Andrzej: pozycja 7 : 2,9% (2 225 głosów)
- NIEPIEKŁO Jacek Adam: pozycja 8 : 2,9% (2 225 głosów)
KOMITET WYBORCZY ŁĄCZY NAS WIELUŃ:
- WOJCIECHOWSKA Jolanta Barbara: pozycja 1 : 1,46% (1 121 głosów)
- ORŁOWSKI Damian Adam: pozycja 2 : 1,46% (1 121 głosów)
- SZCZEPAŃSKI Tomasz: pozycja 3 : 1,46% (1 121 głosów)
- NOWIŃSKA Anna Małgorzata: pozycja 4 : 1,46% (1 121 głosów)
- SOLA Krzysztof Paweł: pozycja 5 : 1,46% (1 121 głosów)
- SŁOWIK Agnieszka Maria: pozycja 6 : 1,46% (1 121 głosów)
- GIZLER Zbigniew: pozycja 7 : 1,46% (1 121 głosów)
- STELMACH Olga: pozycja 8 : 1,46% (1 121 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA WIELUŃSKA:
- WŁODARCZYK Mateusz: pozycja 1 : 0,4% (308 głosów)
- NOWAK Barbara Ewa: pozycja 2 : 0,4% (308 głosów)
- KOŁODZIEJ Grażyna Stefania: pozycja 3 : 0,4% (308 głosów)
- MRUGAŁA Julita Aleksandra: pozycja 4 : 0,4% (308 głosów)
- SZANIEC Paweł: pozycja 5 : 0,4% (308 głosów)
- OLEJNIK Maria Elwira: pozycja 6 : 0,4% (308 głosów)
- GRAJEK Grzegorz Józef: pozycja 7 : 0,4% (308 głosów)
- STACHULEC Krzysztof Waldemar: pozycja 8 : 0,4% (308 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu wieluńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BORCZYK Waldemar: pozycja 1 : 5,27% (3 545 głosów)
- JANIK Michał: pozycja 2 : 5,27% (3 545 głosów)
- GRAJOSZEK Małgorzata: pozycja 3 : 5,27% (3 545 głosów)
- POZNEROWICZ Beata: pozycja 4 : 5,27% (3 545 głosów)
- JEGERS Marta: pozycja 5 : 5,27% (3 545 głosów)
- PAKUŁA Paweł: pozycja 6 : 5,27% (3 545 głosów)
- KNETKI Maciej Bronisław: pozycja 7 : 5,27% (3 545 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- STĘPIEŃ Andrzej Paweł: pozycja 1 : 3,19% (2 148 głosów)
- BŁACH Alina: pozycja 2 : 3,19% (2 148 głosów)
- WALCZAK Martyna Monika: pozycja 3 : 3,19% (2 148 głosów)
- KLIMAS Jarosław: pozycja 4 : 3,19% (2 148 głosów)
- KAŹMIERCZAK Sławomir Roman: pozycja 5 : 3,19% (2 148 głosów)
- KOWALCZYK Anna Lilla: pozycja 6 : 3,19% (2 148 głosów)
- ŁUCZAK Mieczysław Marcin: pozycja 7 : 3,19% (2 148 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA WSPÓLNOTA ZIEMI WIELUŃSKIEJ:
- PĘCHERZ Damian Jan: pozycja 1 : 2,58% (1 734 głosów)
- MIŚKIEWICZ Krystyna: pozycja 2 : 2,58% (1 734 głosów)
- GĘDEK Tomasz: pozycja 3 : 2,58% (1 734 głosów)
- KOLANEK Rafał Grzegorz: pozycja 4 : 2,58% (1 734 głosów)
- KŁOBUS Mirosława Henryka: pozycja 5 : 2,58% (1 734 głosów)
- GRABOWSKA Maria Edyta: pozycja 6 : 2,58% (1 734 głosów)
- SAKOWSKI Karol Sylwester: pozycja 7 : 2,58% (1 734 głosów)
KOMITET WYBORCZY ŁĄCZY NAS WIELUŃ:
- DUBECKA Henryka Elżbieta: pozycja 1 : 2,4% (1 616 głosów)
- MITKA Jolanta: pozycja 2 : 2,4% (1 616 głosów)
- GRACZYK Robert Maciej: pozycja 3 : 2,4% (1 616 głosów)
- STEFANOWSKI Seweryn Marek: pozycja 4 : 2,4% (1 616 głosów)
- BIAŁEK Karolina: pozycja 5 : 2,4% (1 616 głosów)
- WRÓBEL Kacper Michał: pozycja 6 : 2,4% (1 616 głosów)
- SOBCZYK Bogdan Jan: pozycja 7 : 2,4% (1 616 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA WIELUŃSKA:
- MAZUR Adrian Adam: pozycja 1 : 0,85% (569 głosów)
- PARUSZEWSKI Jarosław: pozycja 2 : 0,85% (569 głosów)
- NOWAKOWSKA Halina Józefa: pozycja 3 : 0,85% (569 głosów)
- NAHACZ Dagmara Maria: pozycja 4 : 0,85% (569 głosów)
- DRYGAŁA Grzegorz Edward: pozycja 5 : 0,85% (569 głosów)
- PATYK Magdalena Małgorzata: pozycja 6 : 0,85% (569 głosów)
- PIETRZAK Tomasz: pozycja 7 : 0,85% (569 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?