MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Spacer historyczny z przewodnikiem oraz plenerowy koncert Orkiestry Dętej KWK Pokój! Zobacz program Traktem Rudzkim do Europy

Wiktoria Kurczab
Wiktoria Kurczab
Spacer historyczny z przewodnikiem oraz plenerowy koncert Orkiestry Dętej KWK Pokój na terenie Traktu Rudzkiego - to propozycja na sobotnie popołudnie w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które w tym roku zaplanowano na 10-11 maja.

Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Rudzie Śląskiej

Rudzkie obchody DOFE odbędą się w sobotę, 11 maja br. O godz. 14:00 na zainteresowanych spacerem wzdłuż kolonii robotniczej Ficinus, przez Górę Antonia do Amfiteatru przy ul. Czarnoleśnej czekać będzie przewodnik. Zbiórka przy budynku Biblioteki Ficinus przy ul. Pawła Kubiny 24 w dzielnicy Wirek. Na spacer obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 342 36 06.

Zapraszam na wyprawę śladami mieszkańców Ficinusa, ścieżkami zrewitalizowanej hałdy, która stanowi pozostałość po hucie cynku „Liebe-Hoffnung” do amfiteatru w rejonie ulicy Czarnoleśnej, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej KWK „Pokój” – zaprasza Michał Pierończyk, prezydent Miasta Ruda Śląska. - Strefa wypoczynku na zrewitalizowanym terenie ruin amfiteatru to doskonałe miejsce do organizacji plenerowych wydarzeń – dodaje.

Traktem Rudzkim do Europy

Swoim zasięgiem strefa ta obejmuje obszar blisko pół hektara, na którym znajdowały się m.in. pozostałości amfiteatru. - Rewitalizacja tego miejsca polegała na nadaniu mu funkcji wypoczynkowej. Wyremontowane zostały zniszczone betonowe stopnie amfiteatru. Dodatkowo pojawił się szereg elementów małej architektury, takiej jak ławki, stoły piknikowe, stojaki rowerowe. Całość dopełnia pergola oraz mały plac zabaw - wylicza prezydent Michał Pierończyk. Inwestycja kosztowała ponad 1,2 mln zł i podobnie jak cały Trakt Rudzki objęta jest dofinansowaniem unijnym.

Trakt Rudzki to ścieżka pieszo-rowerowa, a miejscami także rolkarska, która łączy obiekty sportowe, parki, skwery oraz miejsca związane z historią Nowego Bytomia i Wirku. W ramach projektu zrewitalizowanych zostało łącznie 7 dużych obszarów zielonych, w tym kilka parków o łącznej powierzchni 35 ha. Przebiega od ul. Nowary przez podnóże hałdy do ul. Katowickiej. Dalej wiedzie ul. Tuwima, Kupiecką, Obrońców Westerplatte do hałdy przy ul. 1 Maja. Następnie prowadzi przez tereny hałdy do ul. Czarnoleśnej. Dalej trasa przebiega przez park przy ul. Hallera, a następnie biegnie tą ulicą w kierunku parku Dworskiego. Na realizację inwestycji miasto pozyskało ponad 8 mln zł ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rudaslaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto