Wybierz region

Wybierz miasto

  Teatr Polska. Jedziemy z teatrem - Męczennicy

  Dolnobrzeski Ośrodek Kultury
  Brzeg Dolny, ul. Kolejowa/29, +48 71 319 52 52

  18:00 Piątek, 25 września

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na spektakl akcji „Teatr Polska – jedziemy z teatrem”:
  Męczennicy, 2015-09-25 godz. 18:00, Brzeg Dolny, Dolnobrzeski Ośrodek Kultury

  * Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu w koprodukcji z Teatrem Współczesnym w Szczecinie: Męczennicy

  autor: Marius von Mayenburg
  reżyseria: Anna Augustynowicz
  przekład: Elżbieta Ogrodowska-Jesionek
  scenografia: Marek Braun
  kostiumy: Wanda Kowalska
  muzyka: Jacek Wierzchowski
  reżyseria światła: Krzysztof Sendke

  obsada: Konrad Beta, Maria Dąbrowska, Sara Celler-Jezierska, Rafał Kosowski, Barbara Lewandowska, Maciej Litkowski, Filip Perkowski, Czesław Skwarek

  Nastoletni Benjamin odmawia udziału w lekcjach pływania. Matka podejrzewa go o zażywanie narkotyków. W rzeczywistości jednak chodzi o coś innego: chłopak przeżył religijne objawienie. Zaczyna studiować Biblię i terroryzować religijnym światopoglądem szkolnych kolegów i nauczycieli.

  Sztuka von Mayenburga opowiada historię zderzenia religijnej i świeckiej wizji świata oraz poddaje pod dyskusję różne aspekty fanatyzmu. Porusza również temat rodzących się w środowisku szkolnym konfliktów oraz trudności w komunikacji, które mogą mieć niebezpieczne skutki. Spektakl Anny Augustynowicz został doceniony na III Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt” w Toruniu (tytuł Najlepszego Debiutującego Aktora trafił do Konrada Bety za rolę Benjamina) oraz na na XV Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” w Zabrzu (I nagroda za reżyserię dla Anny Augustynowicz, wyróżnienie aktorskie dla Marii Dąbrowskiej, nagroda za debiut dla Konrada Bety).

  Czas trwania spektaklu: 90 minut, bez przerwy
  Spektakl dla widzów: od 14 lat.
  www.teatr.walbrzych.pl

  ***

  Teatr Polska to projekt, którego celem jest dotarcie do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Projekt ma również otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury i ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić przedstawienie teatralne. Teatr objazdowy to także doskonała możliwość promocji ciekawego repertuaru.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Najlepsze filmowe napady. Sprawdź, ile wiesz o filmach akcji?