Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert zespołów z Ukrainy

  DOK dziedziniec
  Brzeg Dolny, ul. Kolejowa/29

  16:00 Niedziela, 21 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Dolnobrzeski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert zespołów z Ukrainy.

  1. Zespół taneczno-folklorystyczny "Aksamitki" (12 osób) został założony w 1999 roku. Zespół występował z koncertami zarówno na Ukrainie jak i w Polsce; występował niejednokrotnie w wielu miastach Polski m. in. na Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, w Kwidzyniu, Wrocławiu, Rybniku, , Kielcach, Rzeszowie.

  Repertuar tańców przywidzianych na koncercie: polonez, tańce: śląski, lubelski, biłgorajski i polka lwowska. Kierownikiem artystycznym jest Ina Miedwiediewa.


  2. Chór dziecięco -młodzieżowy "Młode liście" (20 osób) założony w 1999 roku i ma na swoim koncie liczne wyróżnienia, nagrody i wielokrotne występy. Zespół działa pod dyrekcją Ludmiły Chałabudy. Chór jest laureatem Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie. Uczestniczył w warsztatach chórów polonijnych w Koszalinie. Chór także koncertował w Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i innych miastach Polski. W jego repertuarze znajdują się utwory ludowe oraz popularne piosenki młodzieżowe a-capella.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Najlepsze filmowe napady. Sprawdź, ile wiesz o filmach akcji?