Wolontariusze już na swoich stanowiskach. Trasa dowożącej pasażerów do portu linii 406 udekorowana banerami Euro. Można więc uznać, że wrocławski Port Lotniczy jest już gotowy na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Na lotnisku dyżuruje już kilkoro wolontariuszy UEFA (z tzw. welcome desk). Na zmiany pracują też wrocławscy wolontariusze miejscy (jest ich tu około 30, po 10 na zmianie). To oni przywitają przylatujących do Wrocławia fanów piłki nożnej. Rozdadzą im okolicznościowe gadżety i pomogą zagubionym.

- Mamy przewodniki w języku czeskim, rosyjskim, greckim, angielskim i polskim. Są także mapy miasta i materiały tylko o mistrzostwach - poinformowała nas Anita Wróblewska, wolontariuszka miejska, której przy stanowisku pomaga studiujący na politechnice Samet Yalmac z Turcji.

Oprócz zwykłych sklepów (z hot-dogami, kanapkami, kawą, ciastkami itp.) w porcie znalazło się też miejsce na oficjalne stanowisko UEFA. Dostaniemy w nim oczywiście gadżety mistrzostw (np. koszulki za kilkaset złotych). Jest też stoisko z nieoficjalnymi gadżetami - koszulki z nadrukami można tam dostać za 40 zł, inne upominki nawet za 5 zł.

________________________
Zobacz też plan fanstrefy w Rynku (MAPA). Przejrzyj KALENDARIUM, żeby nie przegapić ważnych imprez odbywających się we Wrocławiu, związanych z Euro 2012. Zobacz ceny obowiązujące w strefie kibica i istotne informacje o zbliżeniowej karcie fanstrefy.

Przeczytaj też: co zwiedzać, gdzie się bawić, czym jeździć, jak dojechać na stadion - czyli niezbędnik kibica na Euro 2012 we Wrocławiu

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!