Prezydent Wrocławia zaprosił piłkarzy czeskiej reprezentacji na uroczysty bankiet, podczas którego przypomniał, że po spotkaniu z nim Śląsk Wrocław zdobył mistrzostwo. Teraz prezydent przyniesie szczęście Czechom?

Wszystko o Mistrzostwach Europy znajdziesz w serwisie specjalnym EURO 2012.

Prezydent Wrocławia zapewnił w ratuszu, że w pierwszej kolejności kibicuje Polakom i to za nich będzie trzymał kciuki 16 czerwca podczas meczu Polska - Czechy na wrocławskim Stadionie Miejskim. Ale powiedział też, że drugim jego wyborem są Czesi i właśnie kadrze Michala Bilka będzie kibicował w spotkaniu z Grecją.

Prezydent podkreślił, że bardzo się cieszy, że reprezentacja Czech mieszka we Wrocławiu. - Stajecie teraz przed trudnym zadaniem politycznym. Trzeba Grecję jednocześnie utrzymać w strefie Euro, jak i ją z niej wypchnąć. To zadanie dla panów w najbliższym meczu - żartował Dutkiewicz.

Podczas bankietu Dutkiewicz zażartował też, że dzięki spotkaniu z nim Czesi jeszcze mogą wygrać Euro. - W mistrzostwo Śląska Wrocław też nikt nie wierzył. A potem spotkałem się z piłkarzami i wygrali ligę - śmiał się prezydent.

Po pamiątkowym zdjęciu władze Wrocławia i sztab czeskiej reprezentacji wymienili się prezentami. Prezydent Wrocławia otrzymał m.in. proporczyk reprezentacji Czech z podpisami piłkarzy, zaś Czesi otrzymali grafikę przedstawiającą wrocławski Rynek.

Piłkarze zostali zaproszeni przez prezydenta na bankiet wydawany na ich cześć. W menu bankietu znalazła się m.in. zupa rakowa zabielana śmietanką, roladki z łososia na musie szpinakowym, jagnięcina na delikatnym sosie miętowym, miniziemniaczki paryskie z koperkiem i klarowanym masłem czy orzechy włoskie z musem z sera pleśniowego.

Zobacz też:
Niedzielne atrakcje fanstrefy

UEFA chwali Wrocław za sprawną komunikację


Jeśli Polacy powalczą o awans, Wrocław powiększy strefę kibica w Rynku

Czesi na sobotnim treningu przywitani brawami (ZDJĘCIA)

Wiadomości

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Wrocławiak (gość)

To teraz powinien wyjsc i przeprosić Polaków i gości zagranicznych dla których zgotował 30 tysiecy miejsc w strefie a na samego sylwestra schodzi sie minimum 100 tysiecy osob czy to tak ciezko porównac 2 takie imprezy ?? Żal . człowiek nic nie robi dla wrocławia po za kontynuacją polityki którą miał przygotowaną przez Zdrojewskiego . Ludzie miasto umiera !!!!! Euro nawet nam nie pomoże . Za 2 lata Wrocław bedzie o 20 wyludniny niczym Lublin :(