(© Piotr Warczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na razie są 32, a rowery cieszą się niesłabnącą popularnością. Od ubiegłego roku liczba stanowisk się podwoiła. Niestety, nie wiadomo jeszcze, gdzie konkretnie będziemy mogli wypożyczyć rower miejski z nowych stanowisk.

- Rozmawiamy ze sponsorami. To od nich zależy, w jakim miejscu pojawią się nowe stacje. Po domknięciu formalności poinformujemy o nowych lokalizacjach - tłumaczy Łukasz Wasiuta z firmy NextBike Polska, która obsługuje stacje roweru miejskiego.

To nie jedyna dobra wiadomość dla wrocławskich rowerzystów.

- W tym roku zamontujemy 350 stojaków, czyli 700 miejsc parkingowych. 40 procent z nich stanie przy szkołach, przedszkolach i uczelniach wyższych. Powiększymy też parking na ul. św. Mikołaja przy skrzyżowaniu z ul. Kiełbaśniczą oraz postawimy kilka stojaków pod biurami przy ul. Leszczyńskiego - wylicza Daniel Chojnacki.

Turystyka

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ratel (gość)

Tak, tak - na gaju spore osiedle, ścieżki rowerowe, aż żal że brakuje tam stacji. Przydałyby się przy Ferio Gaj, Hali Gaj, Hali Perła i przy Akademii Medycznej :)

Jędrek (gość)

Proponuję: Na gaju, szczepinie, psim polu, hala ludowa, zoo i wszystkie wrocławskie uczelnie w tym niepubliczne.