Burze na Dolnym Śląsku mogą być bardzo gwałtowne, powodować potężne straty i stanowić zagrożenie życia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada wystąpienie gwałtownych burz z gradem. Ostrzeżenie jest najwyższego, trzeciego stopnia.

Burze na Dolnym Śląsku pojawiły się w nocy ze środy na czwartek. Jednak najgroźniejsze wyładowania atmosferyczne zapowiadane są na noc z czwartku na piątek. Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 40 mm do 50 mm, lokalnie około 70 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność. Przed burzami ostrzega również Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. "Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, znajdujących się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nie narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty.

Na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych. Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe".

Pogoda na 10, 11 i 12 sierpnia 2017
[/b]

Urząd miasta

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!